Tahniah Atlet-Atlet Team Malaysia di Temasya Sukan SEA ke-29 Kuala Lumpur 2017

 

Senarai Penuh Atlet-Atlet Pulau Pinang Yang Memenagi Pingat di Sukan SEA KL2017

PINGAT EMAS

BIL.

NAMA ATLET

JENIS SUKAN

KATEGORI SUKAN

1

Zulfadhli Ruslan

Memanah Compound Lelaki Berpasukan

Berpasukan 4 orang

Khambeswaran a/l Mohanaraja

2

Esther Cheah Mei Lan

Tenpin Bowling Women Trios

Berpasukan 3 orang

3

Esther Cheah Mei Lan

Tenpin Bowling Wanita Berpasukan 5 orang

Berpasukan 5 orang

4

Yeap Wai Kin

Wushu (Jianshu Optional)

Individu

5

Yeap Wai Kin

Wushu (Qiangshu Optional)

Individu

6

Edric Lee Chin Hon

Ekuestrian (Dressage)

Berpasukan 4 orang

7

Jeremiah Loo Phay Xing

Gimnastik Artistik (Kuda Berpelana)

Individu

8

Hoe Thompson

Karate Kata Lelaki Berpasukan

Berpasukan 3 orang

Lim Chee Wei

9

Lim Chee Wei

Karate Kata Lelaki Individu

Individu

10

Celine Lee Xin Yi

Karate Kata Wanita Individu

Individu

11

Nurul Shazwanie Bt. Mohd Saad

Optimist Wanita

Individu

12

Nurul Syazwanie Bt Md Saad

Optimist Team Race

Berpasukan 5 orang

Israr Hazim Bin Ismail

13

Loke Shin Hui

Memanah Recurve Wanita

Berpasukan 4 orang

14

Muhammad Fauzan Bin Ahmad Lutfi

Berbasikal Ujian Masa Berpasukan Lelaki

Berpasukan 4 orang

15

Azlina Bt Arshad

Boling Padang – Triple Lawn Bowl

Berpasukan 3 orang

16

Ooi Tze Liang

Terjun Air – 3m Springboard

Individu

17

Ooi Tze Liang

Terjun Air – 10m Platform

Individu

18

Siti Noor Amarina Bt. Ruhani

Hoki Wanita

Berpasukan 18 orang

Siti Rahmah Bt. Othman

19

Goh Jin Wei

Badminton Perseorangan Wanita

Individu

20

Muhammad Azri Bin Hassan

Hoki Lelaki

Berpasukan

21

Mohd Fauzi Bin Khalid

Pencak Silat – Putra Kelas F

Individu

22

Mohamad Syahir Bin Mohd Rosdi

Sepak Takraw Antara Regu Lelaki

Berpasukan 4 orang


PINGAT PERAK

BIL.

NAMA ATLET

JENIS SUKAN

KATEGORI SUKAN

1

Adrian Ang Hsien Loong

Tenpin Bowling Individu Lelaki

Individu

2

Jeremiah Loo Phay Xing

Gimnastik Artistik – Berpasukan Lelaki

Berpasukan Lelaki 6 orang

3

Adrian Ang Hsien Loong

Tenpin Bowling Beregu Lelaki

Berpasukan 2 orang

4

Zaidatul Husniah Bt. Zulkifli

Olahraga 100m wanita

Individu

5

Zaidatul Husniah Bt. Zulkifli

Olahraga 200m wanita

Individu

6

Ryan Neville Pasqual

Skuasy – Bergu Campuran

Berpasukan 2 orang

7

Celine Lee Xin Yi

Karate Kata Berpasukan Wanita

Berpasukan 3 orang

Ariana Lim Junyi

Cherlene Cheung Xue Lin

8

Mohd Suhairi Bin Sulaiman

Sepak Takraw – Team Double

Berpasukan 2 orang

Muhammad Kamal Bin Ishak

9

Cheah Yee See

Badminton Wanita Berpasukan

Berpasukan

Goh Jin Wei

10

Chan Peng Soon

Badminton Lelaki Berpasukan

Berpasukan

11

Ooi Tze Liang

Terjun Air – Papan Anjal Individu Lelaki

Individu

12

Geh Chew Lin

Windsurfing Rs One Wanita

Individu

13

Kumaahran A/L Sathasivam

Bola Sepak

Berpasukan

Mohd Syamer B. Kutty Abba

Muhammad Jafri B. Muhammad Firdaus Chew

 

 

 

 

PINGAT GANGSA

 

BIL.

NAMA ATLET

JENIS SUKAN

KATEGORI SUKAN

1

Fasha Edayu Binti Syed Mohammad Fauzie

Ragbi – 7s Wanita

Berpasukan

2

Jeremiah Loo Phay Xing

Gimnastik Artistik Palang Tunggal

Individu

3

Tanalaksiumy Mahenthiran

Olahraga Wanita 4x400m

Berpasukan

4

Moh Keen Hoo

Snuker Doubles

Berpasukan

Thor Chuan Leong

5

Lee Thien Ian

Hoki Ais

Berpasukan

6

 

 

Mohamad Syahir Bin Mohd Rosdi

Sepak Takraw – Berpasukan

Berpasukan

Mohamad Zaim Bin Razali

Said Ezrwan Bin Said De

7

Chan Peng Soon

Badminton Regu Campuran

Berpasukan 2 orang

Cheah Yee See

 

 

FACEBOOK MSNPP

Feed not found.